Strona główna > Właściwości oleju konopnego > Olej z konopi i jej nasiona – właściwości i zastosowanie

Pewnie większość z nas będzie kojarzyć konopie z narkotykami. Jednak narkotyki mają posiadać właściwości psychoaktywne, natomiast konopia siewna nie ma takiego działania. W sklepach ze zdrową żywnością będziemy mogli znaleźć mąkę z konopi, nasiona, mleko czy olej konopny. Konopie są także używane w budownictwie. To z nimi przygotować można sobie dom eko z konopii bez chemii, bez pleśni, jedynie otoczenie, które będzie zdrowe. To marzenia, ale teraz będziemy wracać do odżywienia.

Najlepszej jakości olej konopny znajduje się w sklepie internetowym Natura i Ja

Dlaczego warto kupować produkty, które powstają z konopi?

Właśnie w tym wpisie postaramy się na ten temat coś powiedzieć.

Właściwości NASION KONOPI:

- to jedzenie, które będzie koncentracją substancji odżywczych - mamy ma doskonałe białko, ponad jedna trzecia nasion inaczej niż soja nie będzie po tym wzdę - mamy tam aminokwasy więcej niż w mięsie czy soi - cenne kwasy tłuszczowe omega 3, omega 6 oraz omega 9. - cenne źródło wielu minerałów - cennych kwasów tłuszczowych więcej niż w orzechach włoskich. - witaminy z grupy B oraz E – źródło błonnika

Działanie NASION KONOPI:

- osoba, która ma problemy skórne może liczyć na mniejsze dolegliwości - wzmocnienie dla kości - świetne dla wegan ze względu na cenne bogate, źródło białka - mocny system odpornościowy, skraca czas trwania choroby - regenerują organizm na poziomie komórkowym - zmniejszają stan zapalny w organizmie - mniejsze ryzyko choroby serca - poprawia pamięć - działania jako ochrona przed nowotworami - mogą zmniejszyć ryzyko pojawienia się cukrzycy - poprawiają trawienie, gwarantują jelita

Zastosowanie NASION Z KONOPI:

Nasiona konopi mogą zostać włączone do porannej owsianki, sałatki, shakea, smoothies, ciasteczek. Praktycznie wszędzie gdzie chcemy trzeba tam włączyć te skłądniki.

Z nasion można zrobić mleko! Jak zrobić mleko z konopi?

1. Do szklanki nasion wlewamy 4 szklanki wody

2. Wszystko dokładnie blendujemy przez 2-3 minuty, do uzyskiwania mlecznej konsystencji

3. Takie mleko cedzimy i oddzielamy łuski od mleka Łuski po wymieszaniu z olejem mogą być używane jako peeling, który będzie doskonałym kosmetykiem. Mleko od razu będzie się nadawać do spożycia. Można robić z niego również smaczne napoje.

Konopia jest dobrą alternatywą dla soi. Jeśli ktoś chce soi unikać ze względu na GMO czy wzdęcia to właśnie dla niego idealnym rozwiązaniem będą konopie. Dzięki nim dostarczymy sobie białek, kwasów tłuszczowych czy antyoksydantów. Gdy dostarczymy te wszystkie substancje odżywcze do organizmu powstrzymamy w ten sposób rozwój wielu chorób. Konopia to nie tylko pokarm ale również lekarstwo.

Konopia w Kosmetyce

Konopia znalazła zastosowanie w kosmetyce. Wiele kosmetyków na rynku zawiera oleje mineralne, nawet oliwki dla dzieci coraz częściej zawierają ten właśnie składnik. Olej z konopii będzie ciekawą alternatywą, ponieważ gwarantuje nam skuteczne odżywienie dla skóry, nawilży zaogi nawet otarcia czy skaleczenia.

Olej z konopi

Prawdziwego oleju konopnego należy szukać w sklepach zielarskich albo takich, które zajmują się sprzedażą zdrowej żywności. Używa się go w postaci surowej, przechowywać należy daleko od źródeł ciepła, po otwarciu musi być w lodówce. Jeść go mogą wszyscy, dzieci, dorośli czy osoby starsze. Wystarczy jedna łyżeczka w ciągu dnia i będzie można skutecznie zadbać o swoje zdrowie. Pamiętajmy, że oleju z konopii nie można przedawkować. Trzeba jednak obserwować organizm jak będzie reagował na zmianę diety. Olej sam w sobie nie ma wyrazistego smaku, jest nieco podobny do orzechów, posiada barwę od jasnej do intensywnej zieleni.

Właściwości Oleju z konopi:

- kwasy omega 6 oraz omega 3 znajdują się tam w idealnej proporcji - kwas gamma – linolenowy to ochrona przed zawałami serca, miażdżycy, udarom - jest także źródłem aminokwasów, witamin, soli mineralnych, fitosteroli.

W ostatnim czasie prowadzonych było wiele badań z udziałem oleju z konopii.

Wyciekły nawet informacje, że już za prezydentury Nixona prowadzone były badania z użyciem tego oleju. Wtedy już udało się pokazać, że może to działać przeciwnowotworowo. Jak zwykle bywa jednak badania były przez długi czas ukryte i nie mogliśmy się niczego o tych wynika. Pewnie znamy wiele takich osób, które będą w stanie skutecznie poczuć się lepiej dzięki użyciu różnorakich składników z konopii.

To dzięki nim będzie można oczekiwać, że ktoś będzie czuł się lepiej, będzie zdrowszy. Zastosowanie oleju konopnego jest mocno zróżnicowane i dosłownie każdy może wykorzystać ten środek w swoim życiu. Warto wiec niekiedy zdecydować się na taki składnik w stanach zapalnych, przy problemach skórnych czy też w problemach kardiologicznych.