Strona główna > Prozdrowotne oleje > Olej kokosowy: jak go stosować od stóp do głów

Olej kokosowy to tak naprawdę uniwersalny kosmetyk. Będzie dobry na włosy, cerę czy paznokcie. Inaczej niż inne kosmetyki nie będzie mógł nam zaszkodzić w sytuacji, gdy do połkniemy. Możemy mieć na to ochotę, ponieważ olej tłoczony na zimno pachnie wyjątkowo.

Olej kokosowy

W ostatnich latach olej kokosowy staje się bardzo mocny. Kobiety w Stanach Zjednoczonych i w Europie kobiety się nim zachwycają. Natomiast Kobiety z Hawajów mogą być zaskoczone, ponieważ one już od setek lat korzystały z tego środka.

Najlepszej jakości olej konopny znajduje się w sklepie internetowym Natura i Ja

Na czym będzie polegać jego wielka siła?

Jest to przede wszystkim środek naturalny, doskonale nawilża a w nierafinowanej wersji jest antybakteryjny i nie będzie uczulał. Na dodatek jest to środek całkowicie naturalny i tani. Około pół litra kosztuje 30 złotych. Olej kokosowy w kuchni Olej kokosowy nadaje się do gotowania. W związku z tym, że ma on wyższą temperaturę spalania niż oliwa z oliwek będzie nadawał się do smażenia stir fry. Zawiera sporo tłuszczów nasyconych, które może to dziwne, ale mogą być dobre dla naszego organizmu. Mogą odpowiadać za regulowanie poziomu cukru we krwi. Są łatwiej przyswajalne niż trójgliceryd z oliwy z oliwek i od wewnątrz również będziemy piękniejsi.

Mamy takie osoby, które zdecydowały się całkowicie pozbyć kosmetyków ze sklepów i zamiast tego decydują się na używanie wyłącznie oleju kokosowego. Jeśli ktoś nie chce z pięknych zapachów kosmetyków ze sklepu rezygnować może się zdecydować na włączenie tylko w jakieś ilości oleju kokosowego. Poza tym nadal można zobaczyć przy tradycyjnych kosmetykach.

Olej kokosowy, a oczy

Jeśli ktoś do oczu stosuje płyn dwufazowy może również skutecznie zastąpić go olejem kokosowym. W pokojowej temperaturze pokojowej będzie miał stałą konsystencję. Nakładamy niewielką ilość na ciepły wacik. Tam olej będzie się rozpuszczał. Następnie należy zmyć makijaż tak jak zwykle, ale należy uważać, by olej nie dostał się do oka, ponieważ może dojść do podrażnienia. Jednak efekt będzie tutaj dużo lepszy niż w przypadku tradycyjnych kosmetyków. Nie będzie żadnego pocierania czy rozmazywania. Każdy makijaż zejdzie bez problemów.

Olej kokosowy, a włosy

Powoli kokosowy olej zaczyna zastępować arganowy. Dzieje się tak dlatego, że ten drugi jest tańszy a również bardzo skuteczny. Powinien się znajdować w łazience kobiety, która ma suche, zniszczone albo też farbowane włosy. Można go stosować jako odżywkę przed myciem. Nakładamy sporą ilość na włosy od połowy długości, szczególnie zwracając uwagę na końcówki, zawijamy w ręcznik bądź też związujemy. Przez godzinę oglądamy jakiś film, albo robimy coś innego a potem spłukujemy i myjemy głowę szamponem.

Efekt będzie doskonały, włosy miękkie, delikatne i błyszczące jak w najlepszych reklamach. Olej kokosowy nadaje się również dla kobiet, które chcą sobie radzić z rozdwojonymi końcówkami. Niewielką ilość nakładamy na wilgotne końcówki, rozczesujemy, suszymy i układamy tak samo jak zwykle. Włosy będą gładkie. Nie puszą się i dużo lepiej się układają. Jest to rozwiązanie idealne dla posiadaczek kręconych czupryn.

>> Zobacz również jak pielęgnować włosy miodem

Olej kokosowy na twarz

Twarz to jak wiadomo taki obszar, przy którym należy zachowywać wyjątkową ostrożność. Spora część kobiet skarży się, że po oleju kokosowym pojawiają się na twarzy wypryski. W związku z tym można na niewielkim skrawku twarzy sprawdzić jak nasza skóra będzie reagować. W ten sposób będzie można dokładnie zbadać czy nasza skóra nie będzie reagować gwałtownie. Jeśli skóra jest podrażniona bardzo możliwe, że właśnie skutecznie będzie można poprawić jej wygląd przez kurację z zastosowaniem oleju kokosowego zamiast kremu.

Wmasujemy niewielką ilość w całą buzię. Antybakteryjne właściwości powinny sprawić, że cera będzie uspokojone, nawilżona i będzie wyglądała lepiej. Olej kokosowy można zastosować również jako balsam do całego ciała. Jest to wyjątkowa propozycja, ponieważ będzie to rozwiązanie naturalne zastępujące kosmetyki, w których może się pojawiać dodatek składników chemicznych. Dzięki temu będzie można zadbać z naturalnym składnikiem o całe swoje ciało.