Strona główna > Marihuana medyczna > Przewodnik dla początkujących po odmianach marihuany

Używanie konopi indyjskich rośnie w Stanach Zjednoczonych. W badaniu z 2018 r. zauważono, że podczas gdy używanie konopi indyjskich wśród nastolatków spadło, osoby dorosłe w Ameryce coraz częściej używają tego narkotyku codziennie.

Według Forbesa, światowy przemysł marihuany jest szacowany na 7,7 mld dolarów. Przewiduje się, że do 2021 roku wyniesie 31,4 miliarda dolarów.

Przemysł przeżywa boom częściowo dlatego, że konopie indyjskie mogą być uniwersalną formą leków. Szereg badań naukowych wykazało, że konopie indyjskie mogą pomóc w leczeniu różnych schorzeń, w tym lęku, przewlekłego bólu i padaczki.

Ale, jak może ci powiedzieć każdy użytkownik marihuany rekreacyjnej lub medycznej, nie wszystkie marihuany są równe. Różne szczepy marihuany wywołują różne efekty, a zatem mogą być używane z różnych powodów.

Jeśli marihuana jest legalna w twoim stanie i chcesz jej spróbować, ale nie jesteś pewien, które szczepy najlepiej pasują do twoich potrzeb, mamy dla ciebie pokrycie. Zobacz nasz przewodnik po szczepach marihuany poniżej.

Co to za odmiana marihuany?

Jeśli przeczytałeś trochę o marihuanie, lub jeśli wejdziesz do większości poradni, możesz zobaczyć słowa indica, sativa, i hybryda. Generalnie, większość ludzi dzieli marihuanę na te trzy kategorie.

Indica, która pochodzi z hinduskich gór Kush w Indiach, uważa się, że ma relaksujący wpływ na użytkownika. Sativa ma bardziej energetyzujący efekt, podczas gdy hybryda jest połączeniem tych dwóch.

Wielu ekspertów z branży ponownie rozważa jednak kategorie indica, sativa i hybryd. Według Amosa Elberga, szefa działu badań nad danymi w Confident Cannabis, terminy te są mniej więcej pozbawione znaczenia.

"Widzimy próbki wszystkich produktów konopi testowanych w naszych laboratoriach partnerskich, a kiedy patrzymy na wszystkie dane, szczególnie na chemiczny makijaż kwiatów, nie widzimy żadnych możliwych do zidentyfikowania cech, które są zgodne z indicą, sativą czy hybrydą", wyjaśnia.

"Zasadniczo ludzie używają tych określeń jako pułapek efektów, ale nie wszystkie są zgodne z tymi efektami. Niektórzy oskarżeni robią ludzi podsłuchiwanymi, nie zamkniętymi na kanapie, na przykład".

Innymi słowy, ludzie nie powinni być zaniepokojeni, jeśli podobno energetyzujący szczep sativy ma bardziej łagodny efekt, lub jeśli szczep indica sprawia, że czują się bardziej pęcherzykowo i pobudzeni.

Poza indicą, sativą i hybrydą, poradnie mogą dzielić rodzaje konopi, które mają na szczepy. Szczepy są zasadniczo różnymi rasami marihuany i są hodowane w celu uzyskania określonego wpływu na użytkownika.

Ale jeśli terminy indica, sativa i hybryda są w zasadzie bezużytecznymi kategoryzacjami, to czy nazwy szczepów również nie mają znaczenia?

Niezupełnie, mówi Elberg.

"Nie wszystkie nasiona sprzedawane pod tą samą nazwą są genetycznie identyczne, a nawet niekoniecznie spokrewnione. Niektórzy producenci mogą zdecydować się na stworzenie nazwy szczepu zasadniczo w celu stworzenia marki lub zidentyfikowania swojego produktu z istniejącą nazwą, ponieważ uważają, że produkt ten odpowiada cechom, jakich rynek oczekuje od produktu sprzedawanego pod tą nazwą", wyjaśnia Elberg.

Nadal istnieją jednak konsystencje wśród produktów sprzedawanych pod określonymi nazwami szczepów, dodaje Elberg.

"Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku mniej popularnych nazw, produkty sprzedawane przez różnych sprzedawców są dość spójne", zauważa. "Dla najpopularniejszych nazw szczepów sprzedawany jest jednak szerszy asortyment różnych produktów."

W przypadku zakupu produktu ze źródła wysokiej jakości, szczepy powinny być mniej lub bardziej spójne. Należy jednak pamiętać, że każdy człowiek inaczej reaguje na konopie indyjskie.

Jak wybrać odmianę

Obciążenie, które wybierzesz, zależy od tego, jakiego efektu pragniesz. Jak wspomniano wcześniej, konopie indyjskie mają wiele zastosowań medycznych, ale niektóre szczepy są lepsze w przypadku niektórych chorób niż inne.

Warto również zbadać potencjalne negatywne skutki szczepu. Wiele z bardziej powszechnych szczepów, które można znaleźć poniżej, wymienia suche usta, suche oczy i zawroty głowy jako możliwe skutki uboczne. Marihuana ma również potencjał do interakcji z lekami, które możesz brać. Nie należy obsługiwać maszyn podczas używania marihuany.

Różne rodzaje szczepów

Według opinii użytkowników Leafly, oto czego ludzie mogą się spodziewać po kilku najpopularniejszych odmianach marihuany.

Acapulco Gold
Pochodząca z Acapulco w Meksyku, Acapulco Gold jest znaną i wysoko cenioną odmianą marihuany. Charakteryzuje się pobudzającym euforią, energetyzującym działaniem. Mówi się, że to zmniejsza zmęczenie, stres, ból, a nawet mdłości.

Blue Dream
Blue Dream jest relaksujący i kojący, ale nie jest to całkowite uspokojenie. Dzięki temu idealnie nadaje się do łagodzenia bólu, skurczów i stanów zapalnych, gdy nie stać cię na zasypianie. Plus, mówi się, że to ma poprawić twój nastrój i dać ci poczucie euforii.

Purpurowy Kush
Purple Kush jest świetny do wywoływania stanu błogości, tak abyś czuł się zrelaksowany, szczęśliwy i senny. Jest często używany do zmniejszania bólu i skurczów mięśni. Jego działanie uspokajające oznacza, że może być stosowany w celu zmniejszenia bezsenności.

Kwaśny olej napędowy
Wysoce energetyzująca, podnosząca na duchu odmiana Sour Diesel jest świetna, aby dać Ci eksplozję produktywnej energii. Ma on również godne uwagi efekty destresujące i uśmierzające ból.

Bubba Kush
Bubba Kush jest relaksującym, pobudzającym do snu szczepem. Jest idealny, by pomóc ci walczyć z bezsennością i trochę się zamknąć. Oferuje również efekty zmniejszające ból i stres.

Dziadek Fioletowy
Granddaddy Purple to kolejny bardzo relaksujący szczep. Jest często chwalony za swoje wyniki w walce z bezsennością i zmniejszaniu stresu. Użytkownicy zauważają również, że może to wywołać euforię i zwiększyć głód, co jest świetne, jeśli odczuwasz brak apetytu.

Afganistan Kush
Pochodzący z gór Hindukuszu w pobliżu granicy afgańsko-pakistańskiej, Afghan Kush jest super relaksujący i pobudzający do snu. To również może pomóc poczuć się głodnym, jeśli odczuwasz brak apetytu i może uśmierzyć ból.

LA Poufne
LA Confidential jest kolejnym relaksującym i wywołującym sen szczepem, który jest często stosowany do łagodzenia bezsenności. Mówi się również, że ma zauważalne działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, co czyni go ulubionym wśród osób z przewlekłym bólem.

Maui Wowie
Maui Wowie może pomóc Ci poczuć się super zrelaksowany, a jednocześnie energiczny i kreatywny. Zmniejsza też zmęczenie, dzięki czemu świetnie sprawdza się w dni, kiedy trzeba być produktywnym.

Złota Koza
Złota Koza jest godna uwagi, ponieważ sprawia, że użytkownicy czują się euforycznie i kreatywnie. Jest to również świetny sposób na zmniejszenie zmęczenia i stresu przy jednoczesnej poprawie samopoczucia.

Światła Północne
Northern Lights to kolejna relaksująca, pobudzająca do snu odmiana. Znany jest również z efektów poprawiających nastrój i może być wykorzystywany do łagodzenia bezsenności, bólu, stresu i depresji.

Biała wdowa
Biała Wdowa poprawia nastrój, dodaje energii i relaksuje wszystkich naraz. Mówi się, że pomaga zmniejszyć ból i stres, a także uczucie depresji. Jeśli czujesz się zmęczony, Biała Wdowa może pomóc ci zachować energię i czujność.